Report

Reportáž ze sportovní akce Předvánoční kros 2012

 

Dne 22.prosince 2012 se na Rybářské Baště v Tetčicích uskutečnila poslední letošní akce X-ligy s názvem Předvánoční kros. Účast překonala všechna očekávání: na start 11 kilometrů dlouhé kopcovité trati se v mrazivém počasí postavilo celkem 51 běžců, včetně 8 žen. Trasu tvořil jeden okruh začínající zahřívacím výběhem „ropovodu“, poté následoval přeběh hřebene do údolí Bobravy směrem k Omicím, stoupání omickými serpentinami a po žluté závěrečné klesání do cíle. Jednalo se tedy o středně náročnou trať s celkovým převýšením 293 metrů.

Ihned po startu se ustanovila vedoucí skupina, jenž udávala svižné tempo až do cíle. Cílovou pásku proťal první Václav Strnad v čase 44:49, následovaný Michalem Chadimem. Třetí skončil Pavel Záděra. V ženách si prvenství suverénně pohlídala Hana Vejrostová z Pardubic, jenž skončila jako jedenáctá absolutně se ztrátou necelých čtyř minut na vítězného borce.

Důležité však je, že všichni účastníci zdárně dokončili nejen ve zdraví a bez zranění, ale především v pohodě a dobré náladě před nadcházejícím vánočním hodováním. První tři v každé kategorii obdrželi věcné ceny, každý závodník diplom a ti šťastnější i nějakou drobnost z tomboly.

Závěrem tedy nezbývá než poděkovat všem za účast a výkon, sponzorům za podporu a ceny, organizátorům za hladký průběh a počasí a obci za možnost uspořádání akce.

Přejeme hodně sportovních úspěchů a těšíme se na setkání v dalších závodech X-ligy.

                                              

                                                                                              Za pořadatelský tým

                                                                                              Bohuslav Dokoupil

 

Partneři akce:

2M Cyklosport Zastávka u Brna, Dandy s.r.o., Paneria Campus Square