Report

X-triatlon 2013

V sobotu dne 29.6.2013 se v Říčanech u Brna uskutečnil již třetí ročník sportovní akce X-triatlon.

S součástí letošního závodu byl i minitriatlon pro děti. 11 nejmenších účastníků zdolalo celkem 40m plavání, 1km na kole a závěrečný 400m okruh kolem rybníka. V chlapecké kategorii se s tratí nejrychleji vypořádal Martin Pohanka, Sára Gladišová obsadila první místo v dívkách. Všechny děti však zaslouží obdiv, protože voda po chladném týdnu nepatřila k nejteplejším a nechtělo se tam ani dospělým.

Na start hlavního závodu se postavilo celkem 28 závodníků včetně 4 žen (dívek). Plavání v délce 500m tvořených třemi okruhy v říčanské nádrži, 19km MTB v okolním terénu a konečně 6,5km běhu byly délky letošních disciplin. Počasí vyšlo ideálně a tak po dramatickém finiši triumfoval Aleš Palko v čase 1:19:07, jenž absolvoval úvodní plaveckou část až v druhé polovině startovního pole. V ženách tradičně dominovala Magda Krejčová z Brna, která suveréně konkuruje většině borců především na horském kole. Uznání zaslouží dívky Bára Babánková a Veronika Popelková, které přes svůj věk byly schopny absolvovat celou trať a po plavecké části dokonce vedly!

Letošní akce se vydařila a přes drobné potíže (zj. defekty) si všichni závodníci za výkon odnesli diplom a cenu věnovanou sponzory. Děkujeme obci Říčany za možnost pořádání a vstřícný přístup, sponzorům za podporu a krásné ceny a pořadatelům za počasí a hladký průběh.

Těšíme se na setkání v příštích závodech X-ligy a přejeme hodně sportovních úspěchů!