Report

Report ze sportovní akce X-duatlon 2013

 

V sobotu 5.října se na Rybářské Baště v Tetčicích uskutečnil třetí závod seriálu X-ligy: tradiční podzimní duatlon.

Oproti loňsku se letošní ročník rozšířil o dětskou kategorii na zkrácených tratích. Na start se v ideálním počasí postavilo celkem 10 malých závodníků a závodnic, aby za podpory rodičů zdolali 300m běhu-700m na kole-300m běhu. Všechny děti statečně dokončili a patří jim náš obdiv.

Startovní listina dospělých kategorií letos čítala 41 závodníků i s mezinárodní účastí. Trasy zůstaly nezměněny a ihned po startu bylo jasné, kdo bude letos diktovat tempo. Po úvodním 4km krosu se na špici ustanovila vedoucí dvojice ve složení Pajer-Palko. Následovaly tři MTB okruhy o celkové délce 18km v okolním zvlněném terénu zakončené opět 4km krosem.

Cesty byly letos suché a proto padaly  traťové i osobní rekordy. Prvenství získal Ondra Pajer, následovaný Alešem Palkem. V ženách si body připsala tradičně Magda Krejčová.

Celý podnik se obešel bez zranění a proto se jednalo o příjemné zakončení letní sportovní sezóny. Děkujeme všem za účast a nasazení, sponzorům za podporu a hodnotné ceny, obci Tetčice za možnost pořádání akce a organizátorům za hladký průběh a vydařené počasí.